Олег Чорний

лікар онколог


Консультації, діагностика, комплексне лікування
Телефон: 050 673 79 29; E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. ; Skype: doctorblack12

Рак грудей у чоловіків: популяційне порівняльне дослідження з раком грудей у жінок

(Реферат статті "Male Breast Cancer: A Population-Based Comparison With Female Breast Cancer", опублікованій в JCO; 2010-09-06)

William F. Anderson, Ismail Jatoi, Julia Tse and Philip S. Rosenberg

Внаслідок його рідкості рак грудей у чоловіків зазвичай порівнюють з раком грудей у жінок. Для порівняння і відмінності раку грудей у чоловіків і жінок отримали випадки і популяційні дані з National Cancer Institute's Surveillance, Epidemiology, and End Results для раку грудей, діагностованого з 1973 по 2005 рр.. Стандартна епідеміологія доповнена моделлю «вік-період-когорта» і аналізом тих хто вижив після раку грудей. Серед усіх хворих раком грудей чоловіки склали менше 1%. Рак грудей у чоловіків порівняно з жінками спостерігається в більш зрілому віці і в більш просунутій стадії, нижчою градації і більш позитивний по рецепторам естрогену. Сучасна захворюваність раком грудей і смертність від нього зменшується як у жінок, так і у чоловіків, але ця тенденція більш виражена у жінок, ніж у чоловіків. При порівнянні пацієнтів, діагностованих з 1996 по 2005 проти 1985 по 1996 і при обліку віку, стадії і градації і специфічних причин раку грудей смертність зменшилася на 28% серед чоловіків і на 42% серед жінок. Виявлено 3 інтригуючих результати. Специфічна для віку біологія раку у чоловіків відповідає більш пізнім стадіям раку у жінок. Подібні тенденції частоти раку у чоловіків і у жінок дозволяють припустити загальні фактори ризику, однакові для обох статей, особливо при естроген-позитивному раку грудей. Смертність і виживання при раку грудей значно покращилися з плином часу як для чоловіків, так і для жінок, але прогрес у чоловіків дещо менше ніж у жінок.

призначити консультацію