Олег Чорний

лікар онколог


Консультації, діагностика, комплексне лікування
Телефон: 050 673 79 29; E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. ; Skype: doctorblack12

Вплив хіміотерапії на компактність ДНК після терапії пухлин яєчка та лімфоми Ходжкіна

(Реферат статті "Impact of chemotherapeutics and advanced testicular cancer or Hodgkin lymphoma on sperm deoxyribonucleic acid integrity", опублікованій в Fertility and Sterility Volume 94, Issue 4, Pages 1374-1379, September 2010)

O'Flaherty C, Hales BF, Chan P, Robaire B

У дослідження увійшли пацієнти з вперше діагностованим метастатичним раком яєчка і пацієнти з лімфомою Ходжкіна (ЛХ). Досліджувана група порівнювалася з контрольною групою здорових пацієнтів. Оцінювалися показники еякуляту, рівні статевих гормонів, обсяг яєчок, наявність подвійних розривів ДНК в обох групах пацієнтів до початку лікування, а також через 6, 12, 18 і 24 міс.

Вихідні показники сперматогенезу до початку ПХТ та після 6 місяців в обох групах пацієнтів з пухлинами знижені (при раку яєчка у 67%, при ЛХ у 60% менше 5 млн. / мл). Після закінчення лікування, відновлення концентрації сперматозоїдів до нормальних значень спостерігалося через 24 міс. Протягом 6-12 міс. після ПХТ рівні ФСГ залишалися значно збільшеними. До ПХТ рівень фрагментації ДНК виявився вищим в групі пацієнтів з пухлинними захворюваннями, і не знижувався через 6-24 міс.

Таким чином, ПХТ робить негативний вплив на цілісність хроматину і вилікувані від злоякісного новоутворення пацієнти мають значний ризик репродуктивних порушень.

призначити консультацію