Олег Чорний

лікар онколог


Консультації, діагностика, комплексне лікування
Телефон: 050 673 79 29; E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. ; Skype: doctorblack12

Виявлено новий механізм розвитку і поширення пухлин

Американським дослідникам пощастило відкрити невідомий механізм, який провокує зростання і поширення злоякісних пухлин. Він базується на поведінці ключових клітин імунної системи і нової ролі малих регуляторних молекул (мікроРНК). Отримані результати лягли в основу нової стратегії лікування онкологічних захворювань, а також, можливо, недуг імунної системи.

Дослідження, проведене в Онкологічному центрі при Університеті штату Огайо під керівництвом професора Карло Кроце, показало, що найдрібніші везикули, що випускаються клітинами пухлини, поглинаються здоровими клітинами імунної системи, що призводить до появи хімікатів, які активізують ріст і поширення ракових клітин.

Вивчаючи клітини раку легенів, вчені з'ясували, що везикули містять високоактивні регуляторні молекули, звані мікроРНК, і їх поглинання клітинами імунної системи змінює їхню поведінку. У людини в цей процес залучений один із фундаментальних рецепторів імунної системи - TLR8, що і дозволяє сподіватися на те, що відкриття також допоможе в боротьбі з аутоімунними і запальними захворюваннями.

Звіт про роботу, опублікований в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (знаходиться у відкритому доступі), пропонує нову стратегію лікування онкологічних і, можливо, аутоімунних захворювань, а також демонструє нову роль, яку відіграє мікроРНК в організмі, коли зв'язується з білковими рецепторами . Останнє вказує на те, що деякі мікроРНК, емітовані пухлинами, здатні зв'язуватися та активувати рецептори подібно гормонам, що раніше ніколи не спостерігалося. Зазвичай, зв'язуючись з кодує білки матричної РНК, мікроРНК допомагає контролювати тип і кількість синтезованого клітиною протеїну. В даному ж дослідженні було відкрито зовсім новий механізм, який використовується пухлиною для росту і поширення. Словом, можна сподіватися на створення таких хіміотерапевтичних засобів, які будуть максимально ефективно використовувати відкриття в інтересах хворих.

Нарешті, підсумовуємо отримані результати. Клітини раку легенів секретують мікроРНК-21 і мікроРНК-29а всередині везикул, званих екзосомамі, які поглинаються клітинами імунної системи - макрофагами, постійно чергують на кордоні пухлини і здорових тканин. Потрапивши всередину макрофага, мікроРНК-29а і мікроРНК21 зв'язуються з TLR8, змушуючи макрофаг виділяти інтерлейкін-6 та фактор некрозу пухлини альфа (цитокіни, що провокують запалення), підвищений вміст яких асоціюється зі збільшенням числа пухлин у легенях, як було раніше показано в дослідах з тваринами.

 

Джерело: www.computerra.ru

призначити консультацію